Benalmadena z niemowlakiem/małym dzieckiem – co warto wiedzieć?

autor Tygrysy Podróży

Costa del Sol to miejsce idealne na słoneczne wakacje. Większość roku to gwarantowane słońce, a ze spacerów po plaży można korzystać cały rok 🙂 Słoneczne wybrzeże Hiszpanii to idealne miejsce na wakacje z dziećmi. Jednym z najpopularniejszych kurortów na Costa del Sol jest Benalmadena. Jeśli wybierasz się tutaj na urlop z niemowlakiem czy małym (jeszcze wózkowym) dzieckiem, to zerknij na ten wpis. Staramy się podpowiedzieć co nam, jak rodzicom, się rzuciło w oczy podczas pobytu w Benalmadenie.

Noclegi

Stacjonowaliśmy w jednym miejscu, jednak przeglądając booking.com przed wyjazdem widzieliśmy oferty różnych typów noclegów. Podróżując z małymi dziećmi dla nas ważny jest jako taki chociaż komfort: dostęp do aneksu kuchennego, wygodnej łazienki, posiadanie oddzielnej sypialni i strefy dziennej. W Benalmadenie znajdziecie sporo apartamentów do wynajęcia, które, siłą rzeczy, spełniają te kryteria. Nam dodatkowo bardzo zależało na tym, by mieć chociaż 2 posiłki zapewnione, blisko do plaży i sklepu, a jeśli byłby jakiś plac zabaw dla dzieci to w ogóle super! No i znaleźliśmy takie miejsce. Benalmadena Palace to aparthotel z dużą ilością atrakcji dla dzieci. Miniklub czynny niemal cały dzień (sala zabaw, gdzie można nawet zostawić dzieci pod opieką animatorów), plac zabaw (pod dachem!), dyskoteki dla dzieci (niestety po 20-stej), baseny. Nawet pralnia jest 🙂 Rzadko korzystamy z hoteli, a tutaj naprawdę nam się podobało. Nawet jeśli trafiłby się deszczowy dzień, to jest tu co z dzieckiem robić. Polecamy to miejsce (i nie-nie mamy z nimi współpracy 🙂 )

Plaża

Piasek idealnym placem zabaw jest i do tego nie trzeba przekonywać rodziców maluchów.

Benalmadena ma długi deptak wzdłuż plaży, który idealnie nadaje się na spacery wózkiem. Co jakiś czas są schody z deptaka na plażę i, na szczęście, dość często są też zjazdy, więc nie będziecie musieli znosić wózka. Na samej plaży są miejsca, gdzie występują drewniane ‘podesty’, po których można jeździć pośród piasku, jednak nie ma możliwości podjechania wózkiem pod samo morze.

Plaże są piaszczyste, więc maluchy powinny mieć frajdę z zabaw w piasku. Plaże są publiczne, więc można rozkładać się gdzie Wam się podoba (czy też podczas spacerów robić tyle przystanków na plaży ile będą wymagać od Was dzieci 😉 ). Wzdłuż plaży znajdziecie co jakiś czas stoisko, gdzie można kupić zabawki do zabaw w piasku. Niestety nie są tanie. My, za wiaderko bardzo marnej jakości i dwie łopatki, zapłaciliśmy 6 EUR 😉

Spacery

Wzdłuż całego wybrzeża w Benalmadenie biegnie trasa dość szybkiego ruchu, a wzdłuż niej dość szeroki chodnik. W samej miejscowości chodniki głównie z kostki, są ok na wózki, jednak czasem trzeba się pomęczyć z krawężnikami. Benalmadena jest też dość pagórkowata, więc szykujcie się na tryb „góra-dół” jeśli planujecie trochę pozwiedzać 🙂

Knajpy

Niestety nie było nam dane testować restauracji w Benalmadenie, jednak jeśli macie dzieci w wieku do dwóch lat, możemy Wam polecić miejsce przy plaży, gdzie znajdziecie cień, a jednocześnie nie ma ryzyka, że dziecko Wam wybiegnie na ulicę 🙂 To Almarina Beach Restaurant. Mieliśmy możliwość wypicia kawy i jednocześnie, mając stolik z boku, położenia na kocyku niemowlaka. Nasza dwulatka z jednym z nas poszła bawić się do piasku, a później w piasku sobie pobiegać 🙂 To akurat ta część plaży w Benalmadenie, która jest mega szeroka, więc było do tego biegania sporo miejsca.

Park

Bardzo fajnym miejscem dla dzieci jest Park de la Paloma. Duży staw z kaczkami i żółwiami to atrakcja sama w sobie. Można znaleźć w parku papugi, pomnik zebry oraz bardzo fajne place zabaw, które stanowią idealne miejsce na wyszalenie maluchów. Przy placu zabaw jest też kawiarnia.

Na lotnisku

Jeśli planujecie zawitać do Benalmadeny, to najprawdopodobniej lecicie do Malagi. Lotnisko jest średnich rozmiarów, jednak nadal, mając dziecko nadal odległości do pokonania mogą być odczuwalne. Jeśli zastanawiacie się czy nadać wózek dziecięcy na stanowisku odprawy w Polsce (i odebrać go na podczas odbioru bagażu rejestrowanego w Maladze) czy oddać go dopiero przy wejściu do samolotu, to polecamy drugą opcję. Podobnie w drodze powrotnej.

Jeśli zdecydujecie się w Maladze nadać wózek to i tak na terminalu lotniska czeka na Was jednak miła niespodzianka – są do dyspozycji wózki spacerowe za darmo. Dostępne są na terenie za kontrolą bezpieczeństwa.

Ogólnie lotnisko w Maladze oceniamy jako dość sprawnie funkcjonujące, nie nastaliśmy się za dużo w kolejkach (ale byliśmy też poza sezonem). Przy kontroli bezpieczeństwa też spotkaliśmy się z życzliwością i zrozumieniem, że z dziećmi nagle brakuje rąk do rozpakowania wszystkiego i przy okazji pilnowania dzieci 🙂

Z plusów Benalmadeny i ogólnie kurortów na Costa del Sol: odległość z lotniska jest relatywnie niewielka. My mieliśmy akurat zorganizowany transport z lotniska autobusem, ale dojazd do naszego hotelu zajął niecałe pół godziny. Peron autobusowy znajduje się tuż za wyjściem z terminalu lotniska w podziemiu. Są dostępne windy, więc nie jest to wyzwanie logistyczne.

To tyle z tego, co nam przychodzi do głowy jeśli chodzi o podpowiedzi, ale…

…jeżeli macie jakieś pytania o podróż do Benalmadeny z dziećmi, to zapraszamy. Zostawcie komentarz lub piszcie do nas mailowo lub na FB/Instagramie. Zobaczcie także nasz wpis o atrakcjach Benalmadeny (link).

You may also like

Zostaw komentarz