Wrocław – miejsca we Wrocławiu, które muszą odwiedzić kociarze

autor Tygrysy Podróży

Kochasz koty i gdziekolwiek nie jedziesz, wszędzie ich wypatrujesz? Przyjeżdżasz do Wrocławia i zastanawiasz się czy są tu jakieś „kocie akcenty”, czy atrakcje związane z kotami, które warto zobaczyć? Trafiłeś(-aś) pod dobry adres www (w końcu nazwa naszego bloga zobowiązuje!). Poniżej przedstawiamy miejsca w naszym Wrocławiu, które mają z kotami coś wspólnego 🙂

Na końcu wpisu znajdziecie także mapkę z lokalizacjami atrakcji.

Największy kot we Wrocławiu i podwórka przy ul. Roosevelta

To jednocześnie miejsce, które polecamy najbardziej we Wrocławiu osobom lubiącym street art jak i tym chcącym zobaczyć mocny koci akcent we Wrocławiu. Pośród bloków, które nie zawsze wzbudzają w turystach dostateczną dozę bezpieczeństwa, czają się… kolorowe podwórka. Pełne murali. Różnego typu – przedstawiających od kwietnych łąk po sceny życia tutejszych mieszkańców. Można tu znaleźć także ścianę pełną kocich rysunków oraz… największego kota w mieście – w formie pomnika 🙂

Antykwariat przy ul. Szewskiej 64

To jedno z naszych ulubionych miejsc we Wrocławiu. Zawsze, kiedy wybieramy się na spacer w okolice rynku, zaglądamy tu. Dlaczego? Bo antykwariat naukowy przy ul. Szewskiej ma kociego mieszkańca (a raczej pracownika!). Rudzielca, który często wyleguje się za szybą. A jak się nie wyleguje za szybą, to pewnie leży na jakiejś półce pośród książek pilnując słowa pisanego. Oczywiście odwiedzając to miejsce szanujemy kot:, nie pukamy, nie krzyczymy. Grzecznie go wypatrujemy i bezwiednie się uśmiechamy, jak zobaczymy rude futro. Przy wejściu do antykwariatu znajdziemy również mini pomnik kota, ale nie przedstawia on obecnego mieszkańca, ale jego poprzednika – Dantego, który był pracownikiem antykwariatu przez 10 lat.

Co do pomników we Wrocławiu, to Wrocław głównie krasnalami stoi. Wrocławskich krasnali jest tyle, że już trudno je policzyć i znajdują się niemal za każdym rogiem. Kociego krasnala niestety nie mamy. Ale jeden z pomników kota ma. Na Mostku Pokutnic w katedrze pw. św. Marii Magdaleny znajdziemy kota towarzyszącemu… czarownicom 🙂 Odwiedzenie tego miejsca to także świetna okazja do zobaczenia Wrocławia z góry. O tym i innych punktach widokowych piszemy tutaj.

Kocie kawiarnie, czyli kawa z sierściuchami

Jeszcze kilka lat temu kocie kawiarnie można było znaleźć tylko w niektórych miastach za granicą, a obecnie już w wielu polskich miastach znajdują się takie sympatyczne miejsca.

Kawiarnia KOTON znajduje się w okolicy wrocławskiego rynku, na ulicy Igielnej. Napić można się tam dobrego cappuccino w towarzystwie 4 kotów. Bardzo przytulne miejsce. Oprócz kawiarni KOTON, we Wrocławiu znajdują się także inne kocie kawiarnie – Kawa i Kot przy ulicy Powstańców Śląskich oraz Kot Cafe przy ulicy Dubois.

Kocie murale

Oprócz murali na ulicy Roosevelta, możemy znaleźć we Wrocławiu kocie akcenty na murach także w innych częściach miasta. Najbliższy centrum jest mural Kota Taternika. Dostrzeżenie w nim kota może wymagać od nas chwili, bo dzieło jest dość mocno futurystyczne 🙂 Kota możemy także znaleźć np. na budynku Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej INTERWET przy ulicy Ślężnej 136.

Zoo we Wrocławiu

Jedna z największych atrakcji Wrocławia. Dla małych i dużych. Tym razem odwiedzimy miejsce nie ze względu na koty domowe, a te dzikie. Z kotowatych we wrocławskim ZOO mieszkają lwy, pantery oraz tygrysy sumatrzańskie. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy lubią czy czują się komfortowo z odwiedzaniem ogrodów zoologicznych (z różnicy powodów). Nawet jednak jeśli lubicie chodzić do ZOO, do tego wrocławskiego (by móc w spokoju spotkać się ze zwierzętami, a nie tłumami) polecamy wybrać się w tygodniu (nie w weekend) i poza okresem wakacyjnym.

Poglądowa mapa z powyższymi atrakcjami:

***

Jesteśmy pewni, że powyższa lista nie wyczerpuje kocich akcentów we Wrocławiu. Jeśli znacie jeszcze jakieś takie miejsca – podzielcie się w komentarzach! Chętnie te miejsca odwiedzimy, a powyższą listę uzupełnimy 🙂

You may also like

Zostaw komentarz