Szczecin podczas Tall Ships Races

autor Tygrysy Podróży
Szczecin

Albo raczej Tall Ships Races ze Szczecinem w tle. W sierpniu 2017 Szczecin po raz trzeci w historii gościł finał regat wielkich żaglowców po Bałtyku. A nam po raz pierwszy w historii udało się wziąć udział w tej imprezie. Dla mnie – uwielbiającej żeglarstwo – dodatkowo powiem: w końcu i nareszcie!
To była też nasza pierwsza wizyta w Szczecinie . Miasto bardzo polubiliśmy; ciężko jednak oceniać czy to ze względu na samo miasto czy na to wielkie wydarzenie. Jak się bawiliśmy i co widzieliśmy, zachęcamy do zobaczenia na filmie.


Ponieważ w Szczecinie byliśmy tylko dwa dni zwiedzanie miasta i okolic musieliśmy mocno ograniczyć. Zobaczyliśmy Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, niestety – czego chyba najbardziej żałujemy z wizyty – nie udało nam się zwiedzić filharmonii, przyszło nam tylko zobaczyć ją z zewnątrz.Za to:
– wybraliśmy się do Krzywego Lasu w Gryfinie– zjedliśmy lody o smaku paprykarza szczecińskiego

oraz zobaczyliśmy mnóstwo ulicznej sztuki.

Dla nas obojga była to chyba największe wydarzenie w jakim braliśmy udział. Tylu ludzi nie widzieliśmy w jednym miejscu nigdy. Ale mimo tego miasto było doskonale przygotowane do imprezy i nawet jeśli ktoś nie jest zainteresowany żeglarstwem, mógłby rewelacyjnie spędzić czas w mieście przez te kilka dni. Koncerty na kilku scenach (w tym szantowe), festiwal food trucków, pochody załóg, wesołe miasteczko, strefa rozrywki na Wyspie Grodzkiej, a przy tym naprawdę niesamowita atmosfera miasta.

Szczecin zdecydowanie da się lubić!

You may also like

Zostaw komentarz