Cannes, Villefranche-sur-Mer, Monako – wycieczki z Nicei

autor Tygrysy Podróży

Wybieracie się do Nicei na kilka dni? Jednak oprócz zwiedzania tego miasta chcielibyście zobaczyć coś więcej na Lazurowym Wybrzeżu? Podpowiadamy Wam 3 miejsca, które naszym zdaniem warto odwiedzić. Transport nie zajmuje dużo czasu, więc możemy nocować nadal w Nicei, a wycieczki w te miejsca zajmują tylko kilka godzin.

Villefranche-sur-Mer

Na początek miejscowość sąsiadująca z Niceą. Villefranche-sur-Mer to mała miejscowość, która ma charakter typowo rekreacyjny i turystyczny.

Plaża znajduje się dosłownie przy stacji kolejowej, wystarczy prosto z peronu zejść po schodach i po 2 minutach od wyjścia z pociągu mamy morze! Przy wodzie znajdują się knajpki, a także mała przystań jachtowa. Wzdłuż promenady znajdziemy ciąg kolorowych kamienic.

Polecamy spacer wśród uliczek miasteczka, są tu naprawdę bardzo urokliwe zakątki. Historyczny charakter miasta na pewno zawdzięcza ono także cytadeli z XVI wieku.

Praktycznie: do Villefranche-sur-Mer dojedziemy, wspomnianą już tu koleją w kilkanaście minut z dworca Nice-Ville (pociągiem jadącym w stronę Monako) lub autobusem nr 100 jadącym w stronę Monako.

Cannes

Komu na myśl o Cannes nie przychodzi od razu czerwony dywan? Trudno się dziwić. Niewielu z nas oglądało filmy biorące udział w tym festiwalu, ale każdy z nas widział chociaż raz w telewizji gwiazdy na czerwonym dywanie pośród palm. Sam gmach festiwalu znajduje się zaraz przy plaży, więc nie jest trudno go znaleźć. Nie będziemy słodzić – nie grzeszy atrakcyjnością jeśli chodzi o architekturę i myślę, że znacznie bardziej mu do twarzy w cieniu fleszy podczas festiwalu niż podczas pozostałej części roku.

Cannes ma piękną piaszczystą plażę, co jest jedną z jego największych atrakcji. Wzdłuż plaży ciągną się bary, a raczej kluby hotelowe, w których można wypić (drogiego) drinka lub (bardzo drogi) lunch. Kluby bowiem należą do luksusowych hoteli ciągnących się wzdłuż nadmorskiej ulicy. Sama plaża jest przyjemna i w odróżnieniu np. od tej z Nicei i Nicei okolic – piaszczysta. Warto więc tu poplażować.

Co do innych atrakcji Cannes – fani zwiedzania mogą się poczuć zawiedzeni, bo nie ma tu nadmiaru pięknych miejsc do zobaczenia. Na wzgórzu znajduje się stara część miasta i tam można wybrać się na spacer, spojrzeć na resztę miasta z góry. To miejsce cichych zaułków, a można znaleźć i urocze zakątki.

Tak czy inaczej wizyta w Cannes, to jeśli nie planujecie plażować, powinna zająć nie więcej niż kilka godzin (włączając kawę/piwo/obiad).

Praktycznie: do Cannes dojechać można pociągiem z Nice-Ville jadącym w kierunku Grasse w około 45 minut

Monako

To jedno z najpopularniejszych miejsc, jakie odwiedzają turyści będący w Nicei. Trudno się dziwić – wielu z nas interesuje jak wygląda to bogate miasto-państwo nad Morzem Śródziemnym.

Polecamy tu przyjechać. I to jeśli mamy wybierać z tych trzech wskazanych w poście miejsc, to Monako zrobiło na nas największe wrażenie.

Tor formuły 1, marina pełna luksusowych jachtów, kasyna, stare miasto Monako… Jest tu co zobaczyć i to na co najmniej pół dnia! Dlatego polecamy przyjechać tu z rana, bo ciężko przewidzieć ile czasu tu spędzicie. Monako ma małą powierzchnię, ale jest położone na wzgórzach, więc zwiedzanie na piechotę jest dość męczące. O tym, co dokładnie zobaczyć w Cannes i troche podpowiedzi zawarliśmy w osobnym poście – tutaj.

Praktycznie: do Monako dojedziecie autobusem nr 100 z okolic Portu Lympia w Nicei. Podróż zajmie, w zależności od warunków drogowych, od 50 do 90 minut. Alternatywą jest pociąg jadący z Nice-Ville do Monako w kierunku Ventimiglia. Podróż koleją trwa około 30 minut.

I na koniec – ile potrzeba czasu na odwiedzenie tych 3 miejsc?

My byliśmy w Nicei na 2 pełne dni (3 noce). Udało nam się przy dość napiętym grafiku (ale jednocześnie takim, że spokojnie się wysypialiśmy i kończyliśmy zwiedzanie wczesnym wieczorem) zobaczyć te miejsca w następującej konfiguracji:

Dzień 1.

Rano autobus do Monako, tam spędzenie niemal całego dnia.

Po południu, koło 17-stej powrót pociągiem, wysiadka w Villefranche-sur-Mer – spędzenie tam około 2-3 godzin.

Powrót do Nicei pociągiem koło 20stej.

Dzień 2.

Rano pociąg do Cannes, powrót około południa.

Od południa do wieczora zwiedzanie Nicei.

***

Przygotowując się do wyjazdu do Nicei polecamy zaglądnąć do wpisu z informacjami praktycznymi. Z kolei największe atrakcje Nicei przestawiamy tutaj.

You may also like

Zostaw komentarz